Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

W dniach 28-29 maja 2019 r. uczniowie klas IV c i IV d wzięli udział w wycieczce do Wieliczki i Krakowa.
Szlak wędrówki prowadził uczniów po miejscach narodowego i światowego dziedzictwa kulturowego, miejscach wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Pierwszego dnia czwartoklasiści przeszli „trasę górniczą” w Wieliczce. Zobaczyli w niej pokłady soli, ale też poznali trudną pracę górnika. Pod fachowym okiem sztygara samodzielnie wykonywali zadania typowe dla górnika pracującego w kopali soli jeszcze w czasach średniowiecza.
Po noclegu w malowniczej Kalwarii Zebrzydowskiej, drugi dzień wycieczki poświęcony był zwiedzaniu Krakowa. Uczniowie zobaczyli Zamek Wawelski, zwiedzili Katedrę, weszli na wieżę z Dzwonem Zygmunt i zeszli do Krypt Królewskich. Podziwiali zabytki zgromadzone w Skarbcu Katedralnym oraz wyjątkowe zabytki przeszłości miasta w Muzeum Archeologicznym.
Weszli na dziedziniec Collegium Maius, spacerowali po Rynku, Sukiennicach, odwiedzili Kościół Mariacki i oczywiście Smoczą Jamę.
Urok i wyjątkowość odwiedzonych miejsc, z pewnością będzie kazał uczniom jeszcze tu powrócić...

  • 6
  • 3
  • 5
  • 2
  • 4
  • 7
  • 1