Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie klasy 2a z inicjatywy i pod kierunkiem nauczyciela, p. Bożeny Dziewulskiej, uczestniczyli w ogólnopolskim programie Matematyka z klasą, organizowanym przez Fundację non-profit Uniwersytet Dzieci, pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.
Celem udziału w projekcie było zachęcenie uczniów do nauki matematyki i pokazanie, że matematyka towarzyszy nam w życiu codziennym: w sporcie, w kuchni, na podwórku. Znalazła zastosowanie w architekturze, projektowaniu mody, dietetyce, ekonomii czy logistyce. Motywem przewodnim cyklu lekcji matematycznych był sport.
Zajęcia miały na celu rozwijanie potencjału twórczego i intelektualnego dzieci, aby mogły one w pełni korzystać ze swoich talentów, zrozumieć świat i skutecznie w nim działać. Rozbudzały ich ciekawość, rozwijały umiejętność samodzielnego, logicznego i krytycznego myślenia, doskonaliły umiejętność rachunkową, uczyły, jak korzystać z wiedzy matematycznej w codziennym życiu. Był to dobry trening pracy w grupie, rozwijania wyobraźni czy koncentracji uwagi. Uczniowie otrzymali indeksy do zaznaczania postępów realizacji projektu. W czasie zajęć byli zawsze bardzo aktywni, kreatywni i dobrze się bawili.

  • img_6792
  • bozena-dziewulska-matematyka-z-klasa-2-3-dyplom-1557423001
  • img_6801
  • bozena-dziewulska-matematyka-z-klasa-2-3-certyfikat-1557423001