Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

lekcja ze Szkolnym Rzecznikiem Praw Ucznia

Uczniowie kl. V b wspólnie z wychowawcą p. Anetą Kowalewską oraz Szkolnym Rzecznikiem Praw Ucznia p. Radosławem Leonowiczem przygotowali interesujące zajęcia o osiąganiu swoich różnych celów. Zainspirowali się życiem znanego i cenionego sportowca Karola Bieleckiego, jego karierą sportową i pracą jako trenera po wypadku. Pan Karol jest promotorem ogólnopolskiej akcji „Podążaj Za Marzeniami”.
W czasie tych zajęć p. Radosław przedstawił uczniom cele tej akcji, jej ambasadorów i dyskutował z uczniami na temat ich własnych sposobów osiągania - mniejszych i większych celów. Podczas warsztatów uczniowie w grupach przygotowali mapy mentalne dotyczące wyznaczania i dążenia do realizacji swoich celów.
Podczas dyskusji jednogłośnie stwierdzili, iż wielkich celów nie osiąga się z dnia na dzień. Potrzebna jest wytrwałość, poświęcenie i wieloletnia praca. Przydaje się też pomoc rodziców, nauczycieli, znajomych. Indywidualna droga do sukcesu nie jest prosta ani łatwa...
Rzecznik Praw Ucznia przypomniał, że na stronie internetowej szkoły, w specjalnej zakładce znajdują się wszystkie potrzebne informacje o działaniach rzecznika, prawach i obowiązkach ucznia, szkolnych nagrodach oraz konsekwencjach złego zachowania. W razie jakichkolwiek niejasności rzecznik deklaruje pomoc w wyjaśnieniu znaczenia poszczególnych przepisów.

  • WP_20190401_11_18_52_Pro_LI
  • WP_20190401_11_30_06_Pro_LI
  • WP_20190401_11_11_21_Pro_LI
  • WP_20190401_10_59_27_Pro_LI