Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

W miesiącu marcu uczniowie klas pierwszych pod kierunkiem wychowawców: p. Iwony Molin, p. Iwony Buczek i p. Marianny Niemczuk uczestniczyli w Ogólnopolskim Programie Edukacji Stomatologicznej „Niesamowity świat higieny jamy ustnej”, przygotowanym przez Instytut Blend-a-med Oral-B. Celem programu jest kształtowanie pozytywnych nawyków dbania o higienę jamy ustnej od najmłodszych lat.
Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się jak właściwie dbać o zęby. Zrozumieli, że zdrowe zęby to nie tylko piękny uśmiech, ale zdrowie całego organizmu. W ramach projektu dzieci wykonywały doświadczenia, oglądały film edukacyjny, rozwiązywały zadania w arkuszach ćwiczeń, bawiły się przy muzyce, śpiewały piosenki oraz wykonywali w grupach plakaty na temat właściwej dbałości o zęby. Przed nimi jeszcze konkurs plastyczny „Niesamowity świat higieny jamy ustnej”, podczas którego można wykazać się zdobytą wiedzą i talentem artystycznym.
Swój udział w projekcie mają również rodzice uczniów, którzy otrzymali przewodnik „Pomóż dziecku odpowiednio dbać o zdrowe zęby i dziąsła”. Dzięki temu będą mogli profesjonalnie wspierać i zachęcać dzieci do dbałości o zęby.
W nagrodę za aktywną pracę, każdy uczeń otrzymał dyplom ukończenia projektu. Będzie mu przypominał, że zdrowymi zębami możemy cieszyć się przez całe życie, jeżeli będziemy o nie sumiennie dbali każdego dnia.

  • 20190305_083236
  • 20190306_102944
  • 20190306_102455
  • 20190308_113147
  • 20190306_093637
  • 20190306_101618