Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Szkoła Podstawowa nr 8 ponownie znalazła się w gronie laureatów konkursu ogólnopolskiego. 
Tym razem Ósemka zdobyła zaszczytne miano „Szkoły Dialogu” za przygotowanie wyjątkowego projektu edukacyjnego, który w sposób autorski przywraca pamięć o wspólnej przeszłości polskich i żydowskich mieszkańców Chełma oraz pogranicznej wielokulturowości naszego miasta.
Spośród 40 szkół - finalistów z całej Polski eksperckie jury nominowało projekt w kategorii „Różnorodność działań” i tym samym przyznało SP nr 8 prestiżowe wyróżnienie.
Uroczystość, podczas której uhonorowano placówkę oraz uczniów klasy III c gimnazjum odbyła się 26 lutego 2019 r. w Warszawie w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej.
To nie pierwszy raz, gdy Ósemka została nagrodzona za realizację zadań wykraczających poza edukację formalną, a jej uczniowie za samodzielną i budzącą szacunek rekonstrukcję lokalnej historii i dziedzictwa. Wystarczy przypomnieć niedawne wręczenie w Sejmie RP godności „Szkoły Niepodległej” oraz w 2017 roku uzyskanie III miejsca w ogólnopolskim konkursie „Pamięć dla Przyszłości”.
Szkoła oraz opiekunka projektu, p. Marzena Boćwińska, otrzymały pamiątkowe dyplomy, uczniowie upominki, a p. dyrektor Beata Kawalec list gratulacyjny od Rzecznika Praw Obywatelskich.

  • szkoła dialogu3
  • szkoła dialogu
  • bez tytułu
  • szkoła dialogu2
  • szg