Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Na zajęciach w klasie 1a kolejny raz pojawiały się kolorowe kubeczki i znów wywołały uśmiech na dziecięcych buziach. Kubeczki służą nie tylko do układania różnych budowli, mogą też być liczbami. Na początku wychowawczyni klasy wyjaśniła zabawę na podstawie kilku kubków, którym przepisano konkretne wartości. Dzieci otrzymały karty pracy i przeliczały kropki na kubeczkach, ich liczba wskazywała kolor kubeczka. Następnie budowano wieże według wskazanych schematów. Na kolejnych kartach pracy uczniowie musieli najpierw dokonać obliczeń, ustalić, w którym przedziale mieści się wynik i odtworzyć układ kubków według podanego kodu. Pierwszakom bardzo podobała się taka zakodowana, kubeczkowa matematyka i z zapałem pracowali w grupach. Dzieci uwielbiają uczyć się poprzez praktyczne działanie, ruch, manipulacje, a kubeczki im to zapewniają.

  • 5
  • 2
  • 4
  • 3
  • 1
  • 6