Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nasza Szkoła przystąpiła do projektu „Być Jak Ignacy”, który jest wyjątkowym programem edukacyjnym stworzonym przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, objętym honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Jego celem jest promowanie zdobywania wiedzy poprzez doświadczanie oraz popularyzacja polskich naukowców i wynalazców.
W projekcie biorą udział uczniowie z klas czwartych, piątych i szóstych, którzy pod okiem nauczycieli: p. Teresy Gruszki, p. Moniki Lenart, p. Marleny Wojciechowskiej-Przysucha oraz p. Małgorzaty Kosmali, odbywają niezwykłą podróż z wybitnymi, polskimi naukowcami. Pierwszym z nich jest Jan Szczepanik - wynalazca nazywany „polskim Edisonem”, autor kilkuset patentów i ponad 50 wynalazków. Drugi to Kazimierz Funk - wybitny badacz i twórca nauki o witaminach. Kolejnym jest, Marian Rejewski - kryptolog, który złamał kod Enigmy. Ostatni to Henryk Manguski - polski inżynier, który przyczynił się do powstania krótkofalówki. Młodzież nie tylko poznaje życiorysy oraz dokonania tych wybitnych postaci, ale również poprzez praktyczne działania rozwija swoje twórcze pasje.
Mamy nadzieję, że wśród naszych uczniów, zainteresowanych odkryciami polskich naukowców, znajdują się przyszli badacze nauki, wynalazcy oraz odkrywcy.