Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Już po raz drugi gimnazjaliści z klasy 3 C uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Pierwsza, z 20 grudnia, była podsumowaniem projektu edukacyjnego Śladami bohaterów „Kamieni na szaniec” realizowanego na lekcjach języka polskiego. Jego autorzy opracowali trasę marszruty, biogramy Zośki, Rudego i Alka, zgłębili tajniki małego sabotażu oraz metody represji niemieckiego okupanta. Wszystkie informacje zostały zamieszczone na padlecie: https://padlet.com/moj_pad/kamienie_na_szaniec.

Motywem przewodnim drugiego wyjazdu był powstańczy dzień powszedni – zwiedzanie wystawy stałej oraz lekcja w Muzeum Powstania Warszawskiego, podczas której uczniowie poznali życie codzienne żołnierzy i ludności cywilnej w walczącej Warszawie. Dowiedzieli się, jakie były warunki bytowe i potrzeby życiowe warszawiaków, analizowali sytuację rodzin i rolę kobiet w Powstaniu Warszawskim. Zdobywanie wiedzy ułatwiło zastosowanie różnorodnych formuł prowadzenia lekcji, takich jak rozmowa nauczająca, praca nad tekstami źródłowymi oraz kreatywne zadania, np. tworzenie powstańczych pamiętników. Uczniowie obejrzeli film „Miasto ruin” oraz uczestniczyli w drukowaniu ulotek oraz odezwy dowódców powstania.

Po pracowitych i niezwykle ciekawych oraz pouczających zajęciach gimnazjaliści podziwiali stolicę. Prawdziwą atrakcją był przejazd metrem oraz wspaniałe, wielobarwne iluminacje świąteczne.

Wycieczki zorganizowała p. Marzena Boćwińska we współpracy z p. Marleną Wojciechowską-Przysucha i p. Radosławem Leonowiczem.

  • warszawa1
  • muzeum4
  • muzeum2
  • muzeum3
  • muzeum1
  • warszawa2