Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

3 grudnia 2018 roku w Muzeum Ziemi Chełmskiej odbyło się spotkanie grupy „Szkoła Dialogu” z gośćmi z Izraela: p. Shlomit Beck, jej córką Adi oraz p. Dawidem Haddad, jego matką i ojcem - potomkami chełmskich rodzin Rozenknopf i Gutenberg, którzy gorąco dziękowali nam za przywracanie pamięci o żydowskich sąsiadach, tak licznie jeszcze 80 lat temu będących częścią społeczności Chełma. Natomiast uczniowie klasy 3 c zadawali wiele nurtujących ich pytań: o historię rodzin, ich przedwojenne życie i tradycje, ale również o współczesny Izrael. Rozmowa przebiegała w bardzo miłej atmosferze. Uczniowie odebrali lekcję tolerancji i szacunku do drugiego człowieka, a także doskonalili swoje kompetencje językowe, ponieważ relacje oraz wymiana zdań odbywały się w języku angielskim.
W spotkaniu uczestniczyli: p. Dorota Bida, p. Mariusz Matera, p. Mariusz Klimczak i p. Marzena Boćwińska – wychowawczyni klasy i opiekun projektu.

  • spotkanie1
  • spotkanie2