Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Uczniowie klasy 1a na zajęciach dodatkowych poznają i testują nowe technologie. Tym razem na zajęcia zaprosiliśmy panie z Biblioteki Pedagogicznej, które pokazały nam roboty służące do nauki programowania. Na początek panie pokazały sterowaną gąsienicę Fisher-Price. Porusza się ona za pomocą elementów łączących się przez porty USB, na których znajdują się ikony odpowiedzialne za konkretne działanie, takie jak ruch do przodu, tyłu, skręty czy dźwięki. Dowiedzieliśmy się także, jak działa Dash i Dot, który jest bardziej zaawansowanym robotem. Dzięki licznym sensorom można go zaprogramować na wiele sposobów. Może on reagować na głos, odnajdować przedmioty, tańczyć i śpiewać. Robotem kieruje się za pomocą intuicyjnych, graficznych darmowych aplikacji, które obsługujemy z poziomu tabletu. Uczniowie mogli przetestować roboty w podstawowej aplikacji odpowiedzialnej m.in. za ruch, zmianę koloru, dźwięk. Świetnie się przy tym bawili. Na następnym spotkaniu panie nauczą nas programować te roboty w bardziej zaawansowanej aplikacji, w której pisze się program za pomocą bloczków. Spotkanie zorganizowały panie: Wioletta Mazur i Iwona Molin.

  • d_01
  • d_04
  • d_07