Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rozsławiali Polskę, gdy nie było jej na mapie ... - to nazwa miejskiego konkursu historycznego, który po raz drugi został zorganizowany w Szkole Podstawowej nr 8 w Chełmie. Jego celem było przybliżenie uczniom sylwetek żyjących w czasie zaborów Polaków, którzy dzięki swojej wytrwałej pracy oraz niezwykłym talentom wpisali się w światowe dziedzictwo kultury i nauki. Ich dokonania były widocznym dowodem tego, że Polska nie zginęła ...
Konkurs objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Chełm odbył się 28 listopada br. Wzięli w nim udział uczniowie klas siódmych z chełmskich szkół podstawowych. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą wiedzą na temat życia i działalności zarówno powszechnie znanych postaci, takich jak Maria Skłodowska-Curie, Fryderyk Chopin czy Ignacy Paderewski, jak i tych, o których często zapominamy, jak chociażby Benedykt Dybowski i Henryk Arctowski.
Szeroką wiedzą wykazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3. Gospodarze zajęli drugie miejsce. Przygotowania do konkursu oraz udział w nim z pewnością uświadomiły młodym ludziom, że o wolną Polskę walczono nie tylko z bronią w ręku ...

1