Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Uczniowie klasy 2a (wych. B. Dziewulska) już po raz drugi biorą udział w ogólnopolskim programie Scenariusze Lekcji w ramach Fundacji Uniwersytet Dzieci, pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. W tym roku realizują projekt Matematyka z klasą.
Zajęcia mają na celu rozwijanie potencjału twórczego i intelektualnego dzieci, aby mogły one w pełni korzystać ze swoich talentów, zrozumieć świat i skutecznie w nim działać. Mają też pokazać, że królowa nauk towarzyszy nam w życiu codziennym, w kuchni, na podwórku, w sporcie – że matematyka jest wszędzie, wystarczy dobrze się rozejrzeć. Uczą również, jak korzystać z wiedzy matematycznej w codziennym życiu. 
Uczniowie dotarli już do 3-go etapu i otrzymali indeksy, do notowania postępów w projekcie.
Tym razem zajęli się obliczaniem kalorii w diecie sportowca.
Z zaciekawieniem oglądali film i prezentację. Z uwagą prześledzili zapisy na przyniesionych etykietach z ulubionych produktów… W oparciu o piramidę żywieniową wykonali w grupach talerzyki zdrowia-komponując zdrowe posiłki dla Janka na cały dzień. Uczyli się liczyć kalorie. Wiedzą już, dlaczego paczka np. delicji, nie jest dobrym wyborem na śniadanie… chociaż ilość kalorii się zgadza. Kolejne wyzwania czekają…

  • 6
  • 1
  • 4
  • 7
  • 2
  • 8
  • 5
  • 3