Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Uczniowie klasy 3a realizując projekt eTwinning „Poprzez Niepodległą” zdobywają wiedzę na temat historii Polski i wspólnie z innymi członkami projektu współtworzą kalendarium związane z drogą Polski do odzyskania niepodległości. W kalendarium umieścili datę 7 listopada 1918 r., kiedy w Lublinie utworzono Tymczasowy Rząd Ludowy Republiki Polskiej z premierem Ignacym Daszyńskim na czele. Zaznaczyli także fakt, że w 1944 r. na kilka miesięcy nieoficjalną stolicą Polski stał się Lublin, a na chwilę nawet Chełm (tu powstał Polski Komitet Wyzwolenia Narodowego).
Kolejne działanie projektowe w tym miesiącu to zamieszczenie relacji ze szkolnych obchodów jubileuszu. Opiekun projektu p. Elżbieta Dras przygotowała kronikę umieszczoną na padlecie: https://padlet.com/mazbo/12qoztgtfu1o