Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Uczniowie klasy 3B brali udział w niecodziennych zajęciach z użyciem Ozobota – zagrali w grę o Polsce. Najpierw klasa podzieliła się na trzy grupy, które musiały odpowiadać na pytania wylosowane przez Ozobota. Robot losował numer pytania spośród dziewięciu kategorii: znani Polacy, historia, geografia, tradycje, literatura, muzyka, przysłowia, symbole narodowe oraz sztuka i kultura. Pytania były zróżnicowane pod względem trudności, jednak uczniowie świetnie sobie z nimi poradzili. Grupy dzielnie walczyły i zdobywały punkty, jednak w tych zmaganiach intelektualnych nie było drużyny przegranej. Cała klasa świetnie się spisała. Ponieważ były to zajęcia gościnne, prowadzone przez panią Wiolettę Mazur, uczniowie byli bardzo ciekawi działania takiego malutkiego robota, dlatego też na zakończenie spotkania sprawdzili na własnoręcznie narysowanych trasach, jak się Ozobot porusza, jakie dźwięki wydaje, co się dzieje, kiedy spotyka przeszkodę, jak zmienia kolory najeżdżając na konkretny kolor trasy. Lekcja szybko minęła, a przerwa przed kolejnymi zajęciami okazała się zbyt krótka, żeby móc jeszcze choć chwilę się pobawić nową pomocą dydaktyczną 😊

  • zsk_06
  • zsk_02
  • zsk_05
  • zsk_04
  • zsk_03
  • zsk_01