Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Od października 2018 r. uczniowie klasy 7b pod opieką p. Magdaleny Zosiuk biorą udział w ogólnopolskim, edukacyjnym projekcie dzienników regionalnych Polska Press Grupy, do której należą: Dziennik Polski, Echo Dnia, Express Ilustrowany, Gazeta Codzienna Nowiny, Gazeta Lubuska, Gazeta Pomorska, Gazeta Współczesna, Głos Dziennik Pomorza, Kurier Poranny, Polska Dziennik Bałtycki, Polska Dziennik Łódzki, Polska Dziennik Zachodni, Polska Gazeta Krakowska, Polska Gazeta Wrocławska, Polska Głos Wielkopolski, Polska Kurier Lubelski, Polska Metropolia Warszawska i Nowa Trybuna Opolska.
W ramach projektu na platformie internetowej Junior Media siódmoklasiści tworzą gazetę TEENS TALK, którą redagują w języku angielskim. Dzięki temu uczniowie mogą poznać proces tworzenia czasopisma od podstaw wykorzystując szablony dzienników regionalnych. Ponadto mają możliwość uzyskania wskazówek od profesjonalnych dziennikarzy i reporterów. Na łamach swojej gazety poruszają tematy bliskie nastolatkom, ich życiu codziennemu, a także zagadnienia związane z szeroko pojętą kulturą Wielkiej Brytanii. Co więcej samodzielnie wykonują zdjęcia do swoich artykułów. Każdy ma swoją funkcję, jest redaktor naczelny, zastępca redaktora naczelnego, fotograf, redaktorzy różnych działów. Poprzez udział w projekcie uczniowie są bardziej zaangażowani w naukę języka angielskiego, chętniej przychodzą na dodatkowe zajęcia. Praca nad gazetką jest przyjemna i angażująca, sprawia, że czas płynie bardzo szybko a finalny efekt cieszy wszystkich. Październikowe wydanie jest pierwszym numerem Teens Talk, w którym uczniowie przedstawiają swoją redakcję, piszą o tradycjach Halloween w Anglii, doradzają jak opiekować się kotem, a także jak ubrać się modnie w jesienne dni. Już trwają prace nad kolejnym numerem, który ukaże się w grudniu. Wszystkie numery pisma zamieszczane są na platformie Junior Media i są ogólnodostępne.

teens talk