Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

W październiku w naszej szkole rozpoczęły się zajęcia w ramach warsztatów Akademii Młodego Naukowa. W comiesięcznych spotkaniach biorą udział uczniowie wszystkich klas I-III naszej szkoły. Zajęcia prowadzą wykładowcy z Uniwersytetu Dziecięcego przy Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Podczas spotkań uczniowie poznają podstawowe pojęcia chemiczne, fizyczne i przyrodnicze, poznają otaczający świat, rozwijają myślenie analityczne i umiejętność dedukcji, wyrabiają sprawności manualne niezbędne w nauce pisania i dalszej edukacji oraz wyrabiają nawyki poprawnego i bezpiecznego zachowania w laboratorium. Zajęcia prowadzone są w formie warsztatów, podczas których dzieci samodzielnie wykonują doświadczenia. Uczestnicy warsztatów - tak jak studenci dorosłych uniwersytetów - dostają indeksy i zbierają zaliczenia, a na zakończenie roku otrzymają dyplomy. Rok akademicki w Ósemce otworzyły warsztaty chemiczno- kosmetologiczne „Uroda Kleopatry”. Dostarczyły one małym „studentom” wielu ciekawych wrażeń, a każdy uczestnik wyszedł z zajęć z własnoręcznie wykonanym slime. Inicjatorem i koordynatorem warsztatów Akademii Młodego Naukowca jest p. Jolanta Rozwód.

  • 20181022_122330
  • 20181022_081402
  • 20181022_083832
  • FB_IMG_1540069722298
  • 20181022_115022
  • IMG_3695