Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Biblioteka zachęca wszystkich uczniów do udziału w konkursie: ”Czytelnicze wyzwania”. Zadanie konkursowe polega na przeczytaniu jak największej ilości książek wybranych zgodnie z podanymi zasadami według reguły: jedna zasada – jedna książka. Wyszukajcie zatem na półkach swoich biblioteczek, w bibliotece szkolnej lub innej bibliotece, z której zasobów korzystacie, książki, które będziecie mogli dopasować do podanych zasad. Wśród wybranych przez Was pozycji nie mogą się jednak znaleźć lektury omawiane na lekcjach języka polskiego. Wszyscy, którzy podejmą się tego wyzwania otrzymają do wypełnienia karty konkursowe. Lektura książek musi być potwierdzona (szczegóły w regulaminie dostępnym w bibliotece). Oto niektóre z zasad wyboru książek (jest ich 12):
1. Książka z długim tytułem (przynajmniej 5 słów).
2. Książka polskiego autora.
3. Książka wypożyczona z biblioteki szkolnej.
4. Książka, przy której można się pośmiać.
5. Książka, na podstawie której powstał film lub serial.
Konkurs trwa do 31 maja 2019 roku, a najlepsi czytelnicy otrzymają upominki. Czekamy na Wasze zgłoszenia w bibliotece szkolnej. Miłej lektury i powodzenia!

czy podejmiecie sie czytelniczego wyzwania