W ostatnich dniach przed zakończeniem roku szkolnego dużo rozmawialiśmy o podróżach dużych i małych, o nadejściu ukochanego lata, a przede wszystkim o zachowaniu bezpieczeństwa podczas zabaw i spotkań, wyjazdów wakacyjnych. Wszyscy poczuliśmy zbliżający się ku nam tak długo wyczekiwany letni wypoczynek. Piękne, słoneczne dni o tym nam przypominały. Dzieci dużo czasu spędzały na świeżym powietrzu, korzystając z urządzeń na placu zabaw, jak również organizując gry i zabawy ruchowe z piłką na pięknym szkolnym boisku sportowym. W pochmurne dni korzystaliśmy z naszego zasobu gier planszowych, a królował Wygibajtus, czyli polska wersja Twistera, która idealnie łączy gimnastykę ze świetną zabawą. Utrzymanie równowagi stając na rękach i stopach na coraz to innych kolorowych polach maty, nie jest takie proste w bliskim towarzystwie innych graczy! Gracze przesuwają kończyny na wybrane kolorowe pola (oczywiście pole nie może być zajęte przez konkurenta). Wygrywa ten, kto jest w stanie ustać najdłużej na planszy. Podczas zajęć plastycznych wspólnie wykonaliśmy hasło „Niech żyją wakacje...” a piękne, kolorowe łódki powstały metoda origami. Najbardziej aktywne dzieci otrzymały dyplom „Super Świetliczaka” Gratulujemy!!!
Myśląc o odpoczynku i czasie wolnym przypomnieliśmy sobie jednak również najważniejsze zasady bezpieczeństwa, które zostały zapisane na naszych wakacyjnych łódeczkach. I tak oto zakończyliśmy kolejny rok szkolny. Do zobaczenia niebawem i udanych, słonecznych wakacji kochane Świetliczaki. Wracajcie do nas szczęśliwie we wrześniu!

• zdjęcie1460
  • wp_20180620_002