Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

W klasie 1a odbyły się kolejne zajęcia w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania, podczas których uczniowie rozszerzali rzeczywistość z Uczymy dzieci programować. Na początku dzieci, zaczynające dopiero pracę z robotem Ozobot Evo, utrwaliły ogólne zasady poruszania się robotów po liniach (grubość linii, kolor, zasady wstawiania kodów). Następnie pierwszoklasiści otrzymali karty pracy z obrazkami, które można zobaczyć o tej porze roku i tworzyli trasy dla robota. Liczyła się precyzja, aby robot odczytał polecenia. Nie były to zwykłe trasy, tylko trasy z niespodzianką ukrytą w czarnym puzzlu. Uczniowie pracowali już z rozszerzoną rzeczywistością, ale tym razem poznali nową aplikację Puzzle AR. Ozdobili kolorowanki według własnych pomysłów, dowolnymi technikami plastycznymi. Na koniec zaprezentowali swoje prace, jazdę robotów i odkodowali obiekt ukryty pod znacznikiem AR. Pojawiały się przestrzenne obiekty – jabłka i wybrane zwierzęta wydające dźwięki. Dzieci spisały się świetnie. Przy każdej karcie pracy robot jeździł. Brawo!

Code Week 2019