Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Uczniowie klasy 1a realizując międzynarodowy projekt eTwinning „Little seekers”, postanowili zbudować model robotycznej dłoni, którą można byłoby sterować przy pomocy sznureczków. Do pracy przygotowywali się przez tydzień, doskonale planując i ucząc się etapów tworzenia. Zadanie wymagało precyzji i dokładności. Każde dziecko zmierzyło się z problemem, pomogli rodzice, a potem można było już się bawić, drapać po głowie, podawać sobie ręce i przybijać piątkę. Za pomocą typowych przedmiotów uczniowie stworzyli ruchomą, zginaną rękę. To pomysłowe działanie zachęca do kreatywnego myślenia, jest idealną formą STEAM dla uczniów. Opiekunem projektu jest wychowawczyni klasy p. Elżbieta Dras.