Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Listopad to w tradycji polskiej czas celebrowania niepodległego bytu Rzeczypospolitej. Społeczność szkolna po raz kolejny dała świadectwo umiłowania Ojczyzny. Na dziedzińcu szkoły stanął Kamień Pamięci z okolicznościową tablicą pamiątkową. Aktu odsłonięcia dokonała Pani Dyrektor Beata Kawalec w asyście druhny Aleksandry Korniszuk - przybocznej 12. Drużyny Harcerskiej „8 WIR”.
Udział w dzisiejszej uroczystości był potwierdzeniem wielkiego szacunku i wdzięczności wobec Polaków, którzy walczyli o wolną, niepodległą Ojczyznę, z miłości do kraju i wiary w zwycięstwo poświęcili swoje życie. Społeczność szkolna oddała im hołd, mając w sercu podziękę za ofiarę złożoną przez naszych przodków, dzięki którym mamy własne terytorium, godło, flagę, hymn, własny język i tradycje. 
Uczniowie i harcerze zaciągnęli również szczytne zobowiązanie: „Każdego dnia będziemy czytać potomnym z imienia i nazwiska bohaterów niepodległości, będziemy wciąż przypominać o ich wielkich czynach, męstwie i poświęceniu, uczyć się i pracować dla ojczyzny, byśmy mogli sami kiedyś odejść w poczuciu spłaconego długu”. Deklarację tę potwierdzili, śpiewając hymn polskich harcerzy zaczynający się od słów : „Wszystko, co nasze, Polsce oddamy!”
Zabierając głos, Pani Dyrektor podkreśliła, że Szkoła Podstawowa nr 8, nosząca zaszczytne miano Szkoły Niepodległej, niezwykle ceni u swych wychowanków przywiązanie i miłości do kraju ojczystego, szacunek do jego przeszłości i tradycji, troskę o teraźniejszość, poczucie odpowiedzialności za przyszłość, a przede wszystkim świadomość obowiązków wobec Ojczyzny.
W następnych słowach Pani dyrektor podziękowała p. Marzenie Boćwińskiej oraz p. Monice Szlagowskiej za przygotowanie uroczystości, a p. Piotrowi Turewiczowi i p. Mariuszowi Koniuszewskiemu za osadzenie obelisku. Szczególne podziękowania złożyła na ręce p. Mariusza Koniuszewskiego – głównego sponsora Kamienia Pamięci.

  • kamień2
  • kamień1
  • obelisk1
  • kamień4
  • obelisk2
  • kamień5