Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

6 listopada 2019 r. uczniowie klasy V c odwiedzili Centrum Informacji o Regionie w Bibliotece Publicznej w Chełmie.
Piątoklasiści uczestniczyli w lekcji bibliotecznej, podczas której poznali w szczególności zasoby biblioteki o tematyce regionalnej. Zobaczyli wiele nowych opracowań na temat Chełma i ziemi chełmskiej oraz wydawnictw encyklopedycznych o ludziach związanych z miastem i regionem. Szczególnie ciekawa była jednak prezentacja książek, czasopism, dokumentów życia społecznego, rękopisów z przeszłości, nawet z XVIII wieku, pisanych w języku staropolskim, rosyjskim i jidysz. Uwagę przykuwały również dawne pocztówki, fotografie, afisze uwieczniające miejsca, ludzi, wydarzenia w Chełmie sprzed wielu dziesięcioleci.
Ważnym elementem spotkania było zaprezentowanie uczniom, jak korzystać z tych bogatych i różnorodnych zbiorów regionalnych.
W Bibliotece uczniowie zwiedzili również wystawę Legiony Polskie Józefa Piłsudskiego 1914-1918.
Wyjście uczniów było elementem realizacji innowacji pedagogicznej o tematyce regionalno-turystycznej Kraina, która się w sercu zaczyna..., której autorkami są Marzena Stadnik i Iwona Synowiec.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 5
  • 4