Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Uczniowie klas 1A, 1B, 1C, 2B od października do maja br. brali udział w Ogólnopolskim projekcie Edukacyjnym KLASA W TERENIE. Realizowali następujące zadania projektowe: 1. Obserwacja przyrody - spacer po okolicy, zbieranie darów natury danej pory roku. 2. Plastyka w terenie - tworzenie prac z darów natury np. ludzików z kasztanów, pani wiosny/lata/jesieni, wazonów pełnych kwiatów/liści itp. 3. Obserwacja chmur - wykonywali prace plastyczne; malowanie w plenerze nieba, kształtów i tego, co przypominają nam chmury. 4. Wyjście w ciekawe miejsce - kino, teatr, muzeum lub inne miejsce związane z historią regionu. 5. Instrumenty z darów natury - np. z kamieni, patyków, nasion, piasku itd. 6. Zabawa/ gra w terenie - przeprowadzenie zajęć ruchowych na świeżym powietrzu. 7. Zabawa w przyrodników - zorganizowanie "warsztatów ogrodniczych"; sianie nasion, sadzenie kwiatów. 8. Przyrodniczy labirynt kolorów - należało znaleźć określone obiekty - rośliny, czy elementy przyrodnicze w danych kolorach i umieścić je w odpowiednich polach na karcie pracy lub stworzyć własny projekt labiryntu. 9. Praca grupowa - stworzenie katalogu roślin - zadanie polegało na stworzeniu "mini zielnika" ze znalezionych liści drzew lub roślin. 10. Piknik - wspólne spędzenie czasu, zabawy na świeżym powietrzu, zdrowy posiłek na zewnątrz.

Realizacja zadań była dla uczniów ciekawą formą zdobywania wiedzy oraz jej utrwalania. To także zachęta by w przyszłości, zdobywać wiedzę w ten interesujący sposób.

  • photo1
  • photo2
  • photo4
  • photo3