Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

6 maja br. nasza szkoła aktywnie uczestniczyła w Dniu Otwartym Funduszy Europejskich, wydarzeniu, które odbyło się na placu dr Edwarda Łuczkowskiego. Naszym zadaniem było przygotowanie stoiska tematycznego prezentującego Grecję. Uczniowie klas 6b, 7a i 7b wcielili się w rolę bogów, m.in. Zeusa, Herę, Heliosa, Hermesa, Hadesa, Atenę, Artemidę i Afrodytę. Mieszkańcy naszego miasta zwracali uwagę na ich dopracowane stylizacje i dekoracje. ,,Boginie’’ prowadziły również quiz wiedzy o Grecji. Każdy, kto udzielił poprawnej odpowiedzi, dostawał nagrodę w postaci cukierka lub naklejki. Chłopcy z klasy 7c dali wspaniały występ. Przedstawili tradycyjny grecki taniec, zorbę i otrzymali zasłużony aplauz publiczności. Największą atrakcją była jednak niewątpliwie degustacja potraw typowych dla tego europejskiego kraju - sałatki greckiej i koreczków z oliwkami i serem, które znikały z tac w błyskawicznym tempie. Dziękujemy wszystkim nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie tego wydarzenia.

 • Photo9
 • Photo2
 • Photo10
 • Photo1
 • Photo12
 • Photo8
 • Photo4
 • Photo11
 • Photo7
 • Photo6
 • Photo13
 • Photo5
 • Photo3