Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

18 kwietnia 2024 r. w naszej szkole odbyły się eliminacje szkolne do II Powiatowego Konkursu Literackiego „Biblionerzy na Szóstkę”. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 6 im. Ireny Sendlerowej w Chełmie, a współorganizatorem - Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti w Chełmie.
Konkurs ma na celu m.in. popularyzowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz rozbudzanie zainteresowań czytelniczych i przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych podzielonych na dwie kategorie wiekowe (kl. IV – VI i VII – VIII).
W etapie szkolnym uczniowie mieli za zadanie wypełnić test (z zakresu podanych w regulaminie lektur szkolnych) przesłany przez organizatora w celu wyłonienia jednego finalisty z każdej kategorii wiekowej, który weźmie udział w etapie powiatowym.
Finał konkursu odbędzie się 28 maja 2024 r. w Chełmskiej Bibliotece Publicznej w formie teleturnieju Milionerzy. Rozstrzygnięcie będzie miało miejsce w trakcie trwania konkursu, a wszyscy uczniowie, którzy odpowiedzą na dwanaście pytań z wylosowanego przez siebie zestawu, otrzymają tytuł Biblioner na szóstkę.

 

Naszą szkolę reprezentować będą:

w kategorii kl. IV - VI
KINGA BUCZMA kl. VI A (nauczyciel j. polskiego p. Ewa Skórzewska–Popek)

w kategorii kl. VII - VIII
JULIA SKUBISZEWSKA kl. VII B (nauczyciel j. polskiego p. Agata Wojtasiuk).

Eliminacje szkolne zorganizowały i przeprowadziły p. Agnieszka Kaszczuk i p. Renata Kołb-Sielecka
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w kolejnym etapie!

  • Photo1
  • Photo2
  • Photo3
  • Photo5
  • Photo7
  • Photo8
  • Photo4
  • Photo6