Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

W dniu 13 kwietnia 2024 r. odbyła się 84. rocznica Zbrodni Katyńskiej oraz 14. rocznica Tragedii Smoleńskiej. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele Rozesłania Apostołów. W homilii podczas mszy w intencji ofiar Katynia proboszcz parafii mówił, jak ważna jest pamięć o tych wydarzeniach. Po nabożeństwie uczestnicy uroczystości przeszli na Górę Chełmską. Prezydent Miasta Chełm Jakub Banaszek w swojej wypowiedzi podkreślił, jak ważna jest pamięć o bohaterach, którzy oddali życie broniąc naszej ojczyzny. Oddając hołd ofiarom tych tragicznych wydarzeń, poszczególne delegacje złożyły kwiaty przy Mauzoleum na Górze Chełmskiej W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz miasta, instytucji, służb mundurowych oraz przedstawiciel naszej Szkoły, Pani Wicedyrektor Anna Chochół oraz przedstawiciele Pocztu Sztandarowego.

Photo1