Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Natura zawsze stanowiła inspirację dla ludzkich osiągnięć. Od ptaka do samolotu to kolejne innowacyjne zadanie uczniów klasy 2a w ramach fascynującego międzynarodowego projektu eTwinning ,,BioKids”. Realizując to zadanie, uczniowie zgłębili wiedzę o ptakach, a następnie przenieśli ją na grunt technologii. Poprzez różnorodne działania, takie jak oglądanie filmów, tworzenie papierowych ptaków, modelowanie ich w narzędziu do projektowania 3D oraz dyskusje z wykorzystaniem sztucznej inteligencji, dzieci odkrywały podobieństwa i różnice między ptakami a samolotami. Istotnym elementem projektu jest wykorzystanie sztucznej inteligencji, która wspomaga proces twórczy uczniów, pomagając im w wizualizacji swoich koncepcji (samolotów, litery z motywem samolotu) oraz projektowaniu. Uczniowie skonstruowali trójwymiarowe samoloty z różnych materiałów i wraz z partnerami tworzą hasło projektowe z liter nawiązujących do tematyki samolotów, co dodatkowo angażuje ich w proces twórczy i współpracę z innymi.
Projekt ,,BioKids" nie tylko poszerza wiedzę uczniów, ale także rozwija ich umiejętności techniczne, kreatywność oraz zdolność współpracy.

 • Photo2
 • Photo26
 • Photo1
 • Photo19
 • Photo5
 • Photo18
 • Photo13
 • Photo14
 • Photo24
 • Photo30
 • Photo25
 • Photo4
 • Photo29
 • Photo22
 • Photo8
 • Photo6
 • Photo17
 • Photo16
 • Photo23
 • Photo20
 • Photo21
 • Photo12
 • Photo9
 • Photo11
 • Photo7
 • Photo27
 • Photo10
 • Photo3
 • Photo15
 • Photo28