Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Uczniowie klasy 2 c wybrali się na Dworzec PKP, aby ugruntować zdobytą wiedzę na lekcjach jeszcze w klasie pierwszej, kiedy na zajęciach dodatkowych realizowali projekt „Kolejowe ABC” w ramach innowacji pedagogicznej „Odkrywanie przez działanie”, która jest kontynuowana także w klasie drugiej.
Będąc już na miejscu, mogli ,,spraktykować” zdobytą wiedzę: jak bezpiecznie odbyć podróż, jakie zasady obowiązują na dworcu, peronie czy w pociągu. Mogli też zadać pytania kierownikowi pociągu. Zobaczyli różne rodzaje transportu szynowego, zabytkową lokomotywę. Uczyli się korzystać z informacji, rozkładu jazdy, odczytywali nazwy w języku polskim i angielskim, które napotykali podczas pobytu na peronie. Nauczyli się też wierszyków, które sami ułożyli. Rogatek stał się ich przyjacielem. Tematyka pierwszych zajęć w klasie drugiej również nawiązywała do podróżowania koleją. Dzieci wróciły pełne wrażeń i nowych doświadczeń.