Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Z sukcesem zakończył się projekt realizowany od października do maja przez uczniów klas 3a i 3c pod kierunkiem p. Jolanty Rozwód i Wioletty Lewczuk. Głównym celem projektu było zwiększenie kompetencji matematycznych i rozwijanie u dzieci zainteresowania matematyką poprzez wykonywanie zadań metodą projektu. Aktywności podejmowanie w trakcie realizacji modułów sprzyjały rozwijaniu kompetencji kluczowych, które są podstawą do osiągnięcia sukcesu w życiu zawodowym i prywatnym. Są one połączeniem wiedzy, umiejętności i postaw, wspierających zarówno rozwój osobisty, aktywne i świadome obywatelstwo, jak i przyszłą możliwość znalezienia zatrudnienia. Działania podejmowane w ramach projektu realizowały podstawę programową kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej. Każdemu z modułów przypisane były wymagania szczegółowe wchodzące w skład treści kształcenia przede wszystkim z zakresu edukacji matematycznej, ale także edukacji polonistycznej, społecznej i przyrodniczej. Uczniowie swoją działalność skupili wokół ośmiu tematów: matematyka na drodze, u krawca, na święta, w muzyce, w architekturze, w kinie, w zoo i w parku. Uczniowie z radością wykonywali wszystkie zadania i zdobywali sprawności wielkiego matematyka. Obydwie klasy zostały docenione za udział w projekcie otrzymując Certyfikat Wzorowych Matematyków.

Photo1