Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Po przerwie spowodowanej pandemią, nasza szkoła powróciła do tradycji organizowania Dni Kultury Regionalnej. Celem przedsięwzięcia jest rozwijanie wiedzy o szeroko pojętej kulturze i przeszłości regionu, jak również nawiązanie kontaktu z lokalnym środowiskiem artystycznym. Tegoroczne Dni Kultury Regionalnej trwały od 25 kwietnia do 12 maja br. W tym czasie nasi uczniowie spotkali się z regionalistami, którzy przybliżyli im mniej i bardziej odległe dzieje naszego miasta i regionu.

Odwiedzili nas:

  • pan Józef Tworek – wybitny znawca chełmskich podziemi kredowych,
  • pan dr Andrzej Rybak – specjalista od zagadnienia Stalagu 319,
  • pan Jan Markowski – prezes Chełmskiego Środowiska Żołnierzy 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej.

Uczniowie mieli również możliwość zwiedzania Izby Regionalnej i zapoznania się z wydawnictwami dotyczącymi miasta Chełma i regionu zgromadzonymi w bibliotece szkolnej.

Organizatorką przedsięwzięcia była P. Marzena Stadnik.

  • Photo3
  • Photo4
  • Photo1
  • Photo2
  • Photo5