Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

15 maja 2023 r. przy pomniku pamięci Ofiar Stalagu 319 zlokalizowanym na terenie naszej szkoły, odbyły się uroczystości upamiętniające 79 rocznicę likwidacji obozu.
Uczestniczyli w nich przedstawiciele władz samorządowych oraz delegacja uczniów naszej szkoły. Organizatorem uroczystości był Urząd Miasta Chełma oraz dr Andrzej Rybak Prezes Stowarzyszenia Rocznik Chełmski.
Nasi ósmoklasiści w krótkim montażu słowno-muzycznym przybliżyli zebranym dramatyczną historię Stalagu 319 oraz więzionych w nim jeńców. Po czym nastąpiło uroczyste złożenie wieńców i kwiatów przez: Dorotę Cieślik Zastępcę Prezydenta Miasta Chełm, Longina Bożeńskiego Przewodniczącego Rady Miasta Chełma, prof. Józefa Zająca Senatora RP, Elżbietę Bajkiewicz–Kaliszczuk Kierownika Biura Konsula Honorowego Ukrainy w Chełmie, Rafała Bukowskiego Dyrektora Biura Poselskiego Anny Dąbrowskiej-Banaszek, Zygmunta Gardzińskiego delegata Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie. Wiązankę złożyła również Beata Tomaszczuk Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 wraz z uczniami.

  • photo2
  • photo1
  • photo5
  • photo4
  • photo3