Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zuchy, harcerze oraz uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję głośnego czytania poezji w autobusach CLA oraz akcję prospołeczną „Nie depczcie poezji”.
Pierwsza z nich miała na celu czytanie utworów Wisławy Szymborskiej – patronki roku 2023 w autobusach komunikacji miejskiej, którą koordynowały Pani Agata Wojtasiuk, Joanna Wicha i Wioletta Mazur. Pasażerowie mieli okazję wysłuchać wierszy Szymborskiej, co nie zdarza się na co dzień.
Zuchy i harcerze udali się wraz z druhną Moniką i druhną Elą przed bibliotekę publiczną, aby na chodniku pisać cytaty naszej noblistki. Przechodnie i osoby przybywające na targi z zaciekawieniem przyglądali się działaniom zuchów. Cytaty były duże, kolorowe i czytelne.
Może w taki właśnie sposób poezja Szymborskiej stanie się bliższa zwykłemu człowiekowi?