Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Każdego roku uczniowie naszej szkoły aktywnie włączają się w obchody Dnia Ziemi, aby pokazać, jak ważne jest dbanie o naszą planetę. W tym roku p. Karolina Nadolska – Tatys wraz z p. Moniką Lenart, korzystając z aplikacji Ekomobilni, przygotowały grę terenową dla uczniów kl. IV-VIII. wykorzystując udostępnione kody QR. Taka forma gry pozwoliła na przełamanie konwencji siedzenia w ławkach i zachęciła uczniów do aktywnego udziału w rozgrywce. W rywalizacji brały udział 2-3 osobowe drużyny z danej klasy. Uczniowie, skanując odnalezione kody, podróżowali przez różne krainy, pomagając mieszkańcom w rozwiązywaniu problemów, które ich nękały. W formie interaktywnej rozrywki uczestnicy musieli zwalczyć przyczyny marnowania żywności czy zmian klimatycznych oraz poszerzyć swoją świadomość w wielu tematach, które mają wpływ na planetę.
W kategorii IV-VI pierwsze miejsce zajęła klasa VI a, którą reprezentowali: Patryk Bornus oraz Aleks Król. Natomiast w kategorii VII-VIII zwyciężyła klasa VIII a, skład drużyny: Kinga Zacharczuk, Krzysztof Sajuk, Mateusz Tulikowski.
Mamy nadzieję, że dzięki tej formie zabawy, uczniowie zastanowili się nad problematyką ekologii oraz wprowadzeniu w życie pro-ekologicznych nawyków. 

  • Photo9
  • Photo6
  • Photo2
  • Photo8
  • Photo4
  • Photo5
  • Photo3
  • Photo1
  • Photo7