Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Z okazji Jubileuszu 40 – lecia naszej szkoły odbył się szkolny konkurs dla klas IV – VIII na autorski „Wiersz o matematyce”. Uczniowie, przełamując mit, że matematyka jest trudna, mieli w minimum ośmiu wersach przedstawić matematyczne zagadnienia w sposób ciekawy i łatwy do zapamiętania. Dla uczniów naszej szkoły zadanie konkursowe okazało się dość łatwe i powstały liryki o wiele dłuższe. Uczniowie w swoich utworach opisali zmagania z matematyką poprzez humorystyczne rymowanki, jak również powstały poważne utwory zawierające pojęcia z tej dziedziny nauki. 
Uczestnicy, biorący udział w przedsięwzięciu, wykazali się znajomością tematu oraz kreatywnością w tworzeniu prac konkursowych.

Zdjęcie przedstawiające wybrane wiersze o matematyce napisane przez uczniów  na konkurs: ,,Matematyka w poezji’’.

Zdjęcie przedstawiające wybrane wiersze o matematyce napisane przez uczniów  na konkurs: ,,Matematyka w poezji’’.

Zdjęcie przedstawiające wybrane wiersze o matematyce napisane przez uczniów  na konkurs: ,,Matematyka w poezji’’.

Zdjęcie przedstawiające wybrane wiersze o matematyce napisane przez uczniów  na konkurs: ,,Matematyka w poezji’’.

Zdjęcie przedstawiające wybrane wiersze o matematyce napisane przez uczniów  na konkurs: ,,Matematyka w poezji’’.