Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejskie obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja, w którym brał udział poczet sztandarowy naszej szkoły, rozpoczęły się koncertem patriotycznym w wykonaniu Szkolnego Chóru “Rapsodia” w Bazylice pw. Narodzenia NMP w Chełmie. Po krótkim koncercie została odprawiona  msza święta w intencji Ojczyzny.

Po zakończeniu mszy św. delegacje złożyły kwiaty przy Mauzoleum na Górze Chełmskiej. Następnie wszyscy udali się na Plac Niepodległości, gdzie po złożeniu meldunku dowódcy Garnizonu Chełm, wciągnięciu flagi i odegraniu hymnu państwowego, okolicznościowe przemówienie wygłosił Jakub Banaszek - prezydent Chełma.

Tradycyjnie odbył się apel pamięci i oddana została salwa honorowa.
Podczas uroczystości zatańczony został polonez z zespołem Pieśni i Tańca z władzami miasta na czele. Uczestnicy mieli też okazję posłuchać piosenek i pieśni patriotycznych w wykonaniu Kapeli Pieśni i Tańca Ziemi Chełmskiej.

W uroczystościach wzięli udział parlamentarzyści, chełmscy radni, przedstawiciele Urzędu Miasta Chełm oraz licznych instytucji, jednostek, służb mundurowych oraz poczty sztandarowe chełmskich szkół.

  • Photo3
  • Photo2
  • Photo1