Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Mówią, że książki to najlepszy przyjaciel człowieka. Książki od wieków mają ogromny wpływ na życie człowieka, stając się nieodzowną częścią naszej egzystencji. O korzyściach związanych z czytaniem różnorodnych lektur mówi się od lat. Czytanie książek to nie tylko rozrywka, to przede wszystkim rozwój i możliwość poznania czegoś nowego. Regularne czytanie wpływa – między innymi – na zasób słownictwa i poprawia pracę mózgu. Czytanie książek pobudza również wyobraźnię, ułatwia komunikację, zwiększa wrażliwość i wiedzę ogólną oraz uczy myślenia. Dzieci, które lubią czytać dla przyjemności z dużą swobodą piszą wypracowania, są kreatywne, tolerancyjne, pięknie wypowiadają się, posiadają dużą wiedzę o otaczającym świecie. Książki relaksują i rozwijają nasze horyzonty. Są zawsze wtedy, gdy tego potrzebujemy. Czytanie poprawia pamięć, ułatwia koncentrację, kształtuje charakter, pogłębia wiedzę, budzi kreatywność, a nawet poprawia sen.
Nasza biblioteka ma wielu młodych czytelników, którzy doceniają czytanie jako efektywny sposób spędzenia wolnego czasu, dlatego na holu przed biblioteką nauczyciele bibliotekarze wykonali dekorację, przy której uczniowie mają możliwość wykonywania fotografii. Mamy nadzieję, że dekoracja ta będzie wspaniałym elementem promocji czytania. Oto nasi „uskrzydleni” czytelnicy.

  • Photo2
  • Photo1
  • Photo3