Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

18 kwietnia 2023 r. w naszej szkole odbyły się eliminacje szkolne do I Powiatowego Konkursu Literackiego „Biblionerzy na Szóstkę”.
Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 6 im. Ireny Lendlerowej w Chełmie, a współorganizatorem jest Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti w Chełmie.
Konkurs ma na celu m.in. popularyzowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz rozbudzanie zainteresowań czytelniczych.
Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych podzielonych na dwie kategorie wiekowe (kl. IV – VI i VII – VIII).
Uczniowie mieli za zadanie wypełnić test (z zakresu podanych w regulaminie lektur szkolnych) przesłany przez organizatora w celu wyłonienia jednego finalisty z każdej kategorii wiekowej, który weźmie udział w etapie powiatowym.
Finał konkursu odbędzie się 30 maja 2023 r. w Chełmskiej Bibliotece Publicznej w formie teleturnieju Milionerzy. Rozstrzygnięcie będzie miało miejsce w trakcie trwania konkursu, a wszyscy uczniowie, którzy odpowiedzą na dwanaście pytań z wylosowanego przez siebie zestawu, otrzymają tytuł Biblioner na szóstkę. Naszą szkolę reprezentować będą: 
w kategorii kl. IV – VI
JULIA SKUBISZEWSKA kl. VI B (nauczyciel j. polskiego p. Agata Wojtasiuk)
w kategorii kl. VII – VIII
WIKTORIA KAMIENIECKA kl. VIII C (nauczyciel j. polskiego p. Ewa Skórzewska-Popek).
Eliminacje szkolne zorganizowały i przeprowadziły p. Elżbieta Kaczyńska i p. Lidia Sułek.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w kolejnym etapie!

Photo1