Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Uczniowie naszej szkoły mieli okazję odbyć ciekawą przygodę. 27 marca odwiedził nas Pan Grzegorz Chachura, który w przecudowny sposób opowiadał o swojej wyprawie na kontynent – Ameryce  Południowej, a dokładniej do Brazylii i nad Amazonkę, najdłuższą i najszerszą rzekę świata. Swoją opowieść rozpoczął od informacji, w jaki sposób dostać się do Brazylii. Opowiedział, jak udało mu się zorganizować wyprawę do dżungli. Pokazał uczniom, jak działa port w Manaus. Wspólnie z uczniami ustalił ekwipunek, potrzeby na wyprawę po amazońskiej puszczy. Pokazał niezbędne narzędzie – maczetę, bez której wizyta w tropikach byłaby bardzo trudna. Dowiedzieliśmy się, dlaczego nie można rozstawiać namiotu na ziemi, tylko śpi się pod podwieszanym dachem w hamakach. Oglądaliśmy też jednego z największych pająków oraz drapieżne piranie. Wiemy, też, że to tukany są zwiastunami zmieniającej się aury. Spotkanie z Panem Grzegorzem było wspaniałą lekcją, chętnie posłuchalibyśmy też o jego kolejnych wyprawach w inne rejony naszej wspaniałej planety.

  • Photo1
  • Photo2