Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

.Marzenia się spełniają, a inwestowanie w wiedzę zawsze przynosi największe zyski

 

W dniu 28 marca 2023 r. odbyło się w naszej szkole uroczyste otwarcie pracowni "Laboratoria Przyszłości", podczas którego uczniowie pod opieką swoich nauczycieli prezentowali działanie nowoczesnych pomocy dydaktycznych zakupionych w ramach programu. W uroczystości wzięło udział wielu znamienitych gości, m. in.:

 • Pani  Anna Dąbrowska - Banaszek - Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej 
 • Pani Anna Pańczyk - Dyrektor Biura Poselskiego Pani Beaty Mazurek w imieniu Poseł do Parlamentu Europejskiego Pani Beaty Mazurek
 • Pan profesor Józef Zając - Senator Rzeczypospolitej Polskiej
 • Pan Jakub Banaszek - Prezydent Miasta Chełm 
 • Pani Irena Machowicz Radna Rady Miasta Chełm
 • Pani Agnieszka Walewska - Maksymiuk - Dyrektor Departamentu Oświaty Urzędu Miasta Chełm
 • Pani Eliza Orzeszko - Wizytator Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Chełmie
 • Pani Bożena Stasiak - Dyrektor Centrum Integracji w Chełmie 
 • Pani Monika Fic - Przewodnicząca Rady Rodziców w Szkole Podstawowej nr 8 w Chełmie 

„Laboratoria Przyszłości” to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Szkoła Podstawowa nr 8 im. Bolesława Zygmunta Wirskiego w Chełmie na realizację tego zadania otrzymała kwotę 179 000 złotych.

Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Beata Tomaszczuk, serdecznie witając zaproszonych gości. W swoim przemówieniu przedstawiła cele i założenia rządowego programu "Laboratoria Przyszłości". Następnie uczniowie i nauczyciele zaprezentowali efekty przystąpienia do programu:

 1. Pracownia informatyczna  - Helena Okoń

Wyposażenie szkoły w drukarki 3d, drony, okulary VR (wijar) oraz w najwyższej klasy oprogramowanie stanowi możliwość realizacji podstawy programowej  w atrakcyjny, inspirujący i angażujący sposób.

 1. Pracownia audiowizualna – p. Piotr Mazur

Aparat cyfrowy, kamera, gimbal, oświetlenie, bezprzewodowe mikrofony, mikser dźwięku – ten profesjonalny sprzęt to podstawa pracowni audiowizualnej, która pozwoli uczniom na dokumentowanie i prezentację własnych osiągnięć, ale również umożliwi kształcenie umiejętności interpersonalnych. Już teraz można podziwiać pierwsze efekty ich pracy na zdobiących ściany pracowni zdjęciach.

 1. Pracownia psychologiczna - Julia Łuć

Dzięki środkom z programu Laboratoria Przyszłości powstała pracownia do pracy z dziećmi wymagającymi wsparcia specjalistów. Zakupiony sprzęt pomoże im doskonalić i rozwijać umiejętności tak, by każdy uczeń wyszedł z zajęć spełniony i zadowolony.

 1. Pracownia biologiczna – p. Karolina Nadolska-Tatys

Dzięki programowi Laboratoria Przyszłości została doposażona pracownia biologiczna  w najnowszej generacji mikroskopy, a wśród nich optyczny, który umożliwia oglądanie preparatów przez kilka osób jednocześnie. Uzyskany obraz wyświetlany jest bowiem na monitorze komputera i tablicy, można go dodatkowo nagrywać oraz zapisywać.

 1. Pracownia techniczno-kulinarna - Lena Szmul

W szkole utworzono pracownię techniczno-kulinarną, która została wyposażona w sprzęt kuchenny. Nauka obsługi podstawowych sprzętów AGD oraz korzystanie z przepisów kulinarnych, odmierzanie gramatur, łączenie ze sobą składników to dla niektórych pierwszy krok na drodze zawodowej, a dla wszystkich kształtowanie przydatnych umiejętności życiowych. Pracownia kulinarna umożliwia naukę gotowania i przyrządzania potraw oraz doskonalenie umiejętności planowania pełnowartościowych posiłków.

Następnie zaproszeni goście przystąpili do uroczystego przecięcia wstęgi,  a tym samym oficjalnego otwarcia pracowni techniczno-kulinarnej. W dalszej części uroczystości najmłodsi uczniowie naszej szkoły z klasy I b zaprezentowali część artystyczną, którą przygotowała pani Justyna Prystupa.

W dalszej części wydarzenia zaproszeni goście obejrzeli nowo powstałe pracownie oraz zajęcia odbywające się w „Laboratoriach Przyszłości”, podczas których zaprezentowano działanie nowoczesnych pomocy dydaktycznych zakupionych w ramach programu.

Organizacją uroczystego otwarcia pracowni Laboratoria Przyszłości zajęły się koordynatorki: Elżbieta Rybak, Agata Wojtasiuk, Anna Radziszewska-Smutniak.

 • Photo9
 • Photo4
 • Photo32
 • Photo12
 • Photo28
 • Photo29
 • Photo38
 • Photo17
 • Photo22
 • Photo8
 • Photo30
 • Photo14
 • Photo34
 • Photo2
 • Photo19
 • Photo6
 • Photo13
 • Photo35
 • Photo5
 • Photo3
 • Photo31
 • Photo23
 • Photo16
 • Photo7
 • Photo37
 • Photo1
 • Photo25
 • Photo26
 • Photo36
 • Photo10
 • Photo11
 • Photo20
 • Photo15
 • Photo21
 • Photo18
 • Photo24
 • Photo33
 • Photo39
 • Photo27

12