Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Interaktywne użycie urządzeń multimedialnych polega na fizycznym kontakcie z wyświetlanymi na tablicy treściami – na wykonywaniu tam praktycznych ćwiczeń, rozwiązywaniu zadań, przesuwaniu, powiększaniu – dokładnym oglądaniu elementów. Uczniowie klasy 1 c mają możliwość każdego dnia zdobywać wiedzę, utrwalać zdobyte wiadomości w sposób nowoczesny, przy użyciu programów, aplikacji, gier i zabaw interaktywnych. Wykorzystanie w procesie nauczania kolorów oraz dźwięków, które przyciągają uwagę, dzięki czemu omawiane zagadnienia są lepiej zapamiętywane. Działania prowadzone w atmosferze zabawy zachęcają do nauki, jak również budzą pozytywne skojarzenia oraz emocje. Pozwalają czynnie poznawać zagadnienia, a także zdobywać nowe doświadczenia. Stosowanie na lekcjach tablicy interaktywnej powoduje zwiększenie motywacji uczniów do nauki, a co za tym idzie przyrost ich osiągnięć. Wpływa pozytywnie na koncentrację i współpracę uczniów, zwiększa ich zaangażowanie, pozwala lepiej skupić uwagę na trudniejszych zagadnieniach. Tablica interaktywna ułatwia powtarzanie wiadomości i umiejętności już zdobytych, sprawia, że uczniowie chętniej uczestniczą w zajęciach, lepiej rozumieją omawiany materiał. Nauka przez zabawę!