Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

9 marca 2023 r. uczennice klasy 8e w ramach realizacji podstawy programowej, która obejmuje m. in. temat żywienia i przygotowywania posiłków, zamieniły w tym dniu klasę języka angielskiego na pracownię techniczną. Dziewczęta przyniosły składniki, z których w grupach dwuosobowych  przygotowały potrawy. Pod nadzorem nauczyciela języka angielskiego - p. Ewy Praduń, skorzystały z zaplecza technicznego pracowni, ponieważ niezbędne okazały się miksery, garnki, patelnie, gofrownice, sztućce i wiele innych akcesoriów kuchennych. Finalnie powstały, takie potrawy jak: naleśniki, spaghetti, mufinki czy też nadziewane jajka. Uczennice w języku angielskim zrelacjonowały poszczególne etapy przygotowania potraw odpowiednim słownictwem adekwatnym do danego posiłku, czym utrwaliły wcześniej poznany zasób leksykalny, a następnie skonsumowały swoje przysmaki.

 • Photo1
 • Photo8
 • Photo2
 • Photo7
 • Photo13
 • Photo6
 • Photo4
 • Photo5
 • Photo15
 • Photo10
 • Photo11
 • Photo9
 • Photo12
 • Photo3
 • Photo14